Skip to contentPäikesepaneelid

Päikesepaneelid jagunevad monokristallilisteks ja polükristallilisteks. Nii monokristallilised kui ka polükristallilised päikesepaneelid täidavad kogu päikeseelektrisüsteemis sama funktsiooni: nad koguvad päikeselt energiat ja muudavad selle elektrienergiaks. Ühtlasi mõlemad on valmistatud ränist. Enamus päikesepaneelide tootjaid toodavad nii monokristallilisi kui ka polükristallilisi paneele.

Mõlemad päikesepaneeli tüübid võivad olla teie kodu jaoks sobilik valik, kuid kahel tehnoloogiatüübil on siiski teatavad erinevused, mida peaksite mõistma enne lõpliku päikeseenergia ostuotsuse tegemist. Peamine erinevus kahe tehnoloogia vahel on ränikristalli tüüp: monokristallilised päikesepaneelid koosnevad elementidest, mis on valmistatud ühest räni kristallist, polükristallilised päikesepaneelid koosnevad aga elementidest, mis on kokku sulatatud pisikestest räni fragmentidest.

 

Monokristallilist päikesepaneeli peetakse üldiselt esmaklassiliseks päikesetooteks. Monokristalliliste paneelide peamisteks eelisteks on suurem kasutegur ja ühtlaselt must esteetiline välimus.

Monokristalliliste päikesepaneelide nimetus reedab, et kasutatud ränikristall on ühekristalliline ehk monoliitne. Kui element koosneb ühest kristallist, siis elektrivoolu tekitavatel elektronidel on rohkem liikumisruumi. Selle tulemusel on monokristallilised paneelid tõhusamad kui polükristallilised paneelid.

 

Polükristalliliste päikesepaneelide efektiivsus on üldiselt veidi madalam kui monokristallilistel, kuid nende eeliseks on madalam hind. Polükristallilised päikesepaneelid on üldjuhul värvitoonilt sinised.

Polükristallilised päikesepaneelid on valmistatud samuti ränist, kuid vajaminevad elemendid sulatatakse paljudest räni kildudest kokku. Polükristallilisi päikesepaneele nimetatakse seetõttu ka mitmekristalliliseks. Kuna igas elemendis on palju kristalle, siis elektronidel on vähem liikumisvabadust. Selle tulemusel on polükristalliliste päikesepaneelide efektiivsus madalam kui monokristalliliste paneelide puhul.

SolarElectric, päikeseelektrijaam, päikesepaneelidPäikeseenergia eelised


Fatal error: Uncaught Error: Class 'Elementor\Scheme_Typography' not found in /data01/virt77819/domeenid/www.solarelectric.ee/htdocs/wp-content/plugins/elementor-addon-widgets/vendor/codeinwp/elementor-extra-widgets/widgets/elementor/services.php:358 Stack trace: #0 /data01/virt77819/domeenid/www.solarelectric.ee/htdocs/wp-content/plugins/elementor-addon-widgets/vendor/codeinwp/elementor-extra-widgets/widgets/elementor/services.php(67): ThemeIsle\ElementorExtraWidgets\Services->style_icon() #1 /data01/virt77819/domeenid/www.solarelectric.ee/htdocs/wp-content/plugins/elementor/includes/base/controls-stack.php(2327): ThemeIsle\ElementorExtraWidgets\Services->_register_controls() #2 /data01/virt77819/domeenid/www.solarelectric.ee/htdocs/wp-content/plugins/elementor/includes/base/widget-base.php(1039): Elementor\Controls_Stack->init_controls() #3 /data01/virt77819/domeenid/www.solarelectric.ee/htdocs/wp-content/plugins/elementor/includes/base/controls-stack.php(496): Elementor\Widget_Base->init_controls() #4 /data01/virt77819 in /data01/virt77819/domeenid/www.solarelectric.ee/htdocs/wp-content/plugins/elementor-addon-widgets/vendor/codeinwp/elementor-extra-widgets/widgets/elementor/services.php on line 358